Gdzie sprawdzi się podnośnik koszowy?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prowadzenie prac wysokościowych wymaga skorzystania ze sprzętu, który pozwoli na dotarcie do miejsca, w jakim mają one być realizowane, a także umożliwi zabranie ze sobą odpowiednich narzędzi czy materiałów. Równie istotne okaże się zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa ekipie wykonującej roboty oraz zadbanie o to, by dostęp był możliwie szybki oraz zapewniał konieczną swobodę przy realizacji zadania. Rozwiązaniem, które w takich sytuacjach daje największy zakres możliwości, a przy tym jest maksymalnie elastyczne, stanie się wynajem podnośników koszowych. W Kępnie są one oferowane przez firmę RAF-POL, która udostępnia także podesty nożycowe. Przekonajmy się, co wyróżnia podnośniki koszowe i sprawdźmy, gdzie będą one użyteczne.

Czym są podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe to urządzenia pozwalające na sprawną, wygodną oraz bezpieczną realizację prac wysokościowych. Są wyposażone w chronioną barierką platformę roboczą, która jest zainstalowana na ramieniu przegubowo-teleskopowym umieszczonym na obrotowej podstawie. Podnośniki tego typu mogą być montowane na podwoziu samochodu dostawczego lub ciężarowego, największą popularnością cieszą się jednak urządzenia samojezdne. W zależności od modelu mogą być napędzane silnikiem spalinowym sprawdzającym się na terenie otwartym albo elektrycznym, który okaże się niezastąpiony w razie konieczności użycia wewnątrz budynku.

Kiedy używa się podnośników koszowych?

Podnośniki koszowe są najczęściej używane podczas prac instalacyjno-montażowych, a także robót budowlanych, w tym m.in. przy kryciu dachów, zakładaniu odwodnień czy systemów odgromowych. Sięga się po nie również w przypadku remontów, konserwacji i serwisowania rozmaitych urządzeń, a także wtedy, gdy chodzi o mycie elewacji, przygotowywanie reklam wielkoformatowych czy wycinkę drzew w terenie zurbanizowanym. Podnośniki koszowe mogą być też użyteczne przy kontroli budynków oraz instalacji przemysłowych.