Zastosowanie podnośników w pracach dekarskich

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podnośniki koszowe ułatwiają wykonywanie czynności na wysokości, dlatego też znajdują zastosowanie podczas prac dekarskich. Pozwalają na sprawną, a jednocześnie bezpieczną realizację usług przy montażu lub naprawie dachu.

Podnośnik koszowy — ułatwienie dla dekarza

Podnośnik koszowy to maszyna dźwignicowa, składająca się z hydraulicznego ramienia zakończonego koszem przystosowanym do podnoszenia ludzi oraz ładunków. Dzięki temu dekarze mogą w bezpieczny sposób wykonywać prace na wysokości — kilka, a niekiedy nawet kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

Ten rodzaj podestów może być wykorzystany przy pracach montażowych. Ekipy dekarskie chętnie wynajmują podnośniki koszowe również podczas realizacji usług naprawczych, takich jak usuwanie usterek w pokryciu dachowym, wymiana dachówki, wykonywanie prac konserwacyjnych, malowanie dachu czy czyszczenie rynien.

Prace dekarskie na wysokościach bywają nie tylko skomplikowane i wymagające wysiłku, ale również niebezpieczne ze względu na podwyższone ryzyko upadku. Dzięki podnośnikom koszowym poziom bezpieczeństwa wzrasta — szczególnie w przypadku stromych dachów. Pracownik może sprawnie dotrzeć na określoną wysokość, zabierając ze sobą niezbędny sprzęt czy materiały. Następnie w bezpiecznych warunkach wykonuje niezbędne czynności. Jedynym koniecznym warunkiem do zastosowania podnośnika jest stabilne podłoże wokół budynku.

Podnośnik koszowy nie tylko pozwala na sprawne dotarcie do najwyższych partii dachu, ale również do wszystkich strategicznych jego części, które wymagają naprawy. Hydrauliczne ramię maszyny pozwala na przemieszczanie się w górę i w dół, a także na boki. Jednocześnie ryzyko upadku z wysokości jest ograniczone do minimum, co często bywa głównym problemem w przypadku tradycyjnych metod. Wpływa to również na wydajność pracy, zatem czas potrzebny na realizację usług dekarskich przy użyciu podnośnika jest zdecydowanie krótszy.

Podnośnik koszowy sprawdzi się podczas prac dekarskich w przypadku każdego rodzaju dachu, nawet tam, gdzie mamy do czynienia ze skomplikowanymi konstrukcjami czy trudno dostępnymi obiektami. Używany jest zarówno przy naprawach dekarskich, jak i pracach konserwacyjnych czy przeglądach.