Jakie podnośniki można używać wewnątrz budynków?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas prac wykonywanych wewnątrz budynków niejednokrotnie istnieje konieczność skorzystania z podnośników. Stanowią one alternatywę dla drabin czy rusztowań, które nie zawsze mogą być zastosowane. W dalszej części naszego wpisu podpowiadamy, jakie typy podnośników nadają się do użytku w budynkach.

Podnośniki z napędem elektrycznym

Przy prowadzeniu prac we wnętrzach budynków czy hal można zastosować podnośniki z napędem elektrycznym. To jedno z najlepszych rozwiązań w przypadku robót realizowanych na wysokościach wewnątrz obiektów. Głównym kryterium jest w tym przypadku sposób zasilania. Silniki spalinowe wytwarzają duży hałas i zanieczyszczenia, więc mogą być wykorzystywane wyłącznie na zewnątrz. Urządzenia elektryczne nie generują spalin i są stosunkowo ciche podczas działania, więc ich zastosowanie nie wymaga ani zapewniania dodatkowej wentylacji, ani wyłączania większej części obiektu z użytkowania.

Nasza firma zapewnia wynajem zarówno podnośników nożycowych, jak i podestów teleskopowo-przegubowych, które również wyposażone są w napęd elektryczny, a więc z powodzeniem mogą być używane w budynkach. W tych przypadkach źródłem zasilania są akumulatory, ładowane przy pomocy prostownika stanowiącego elementy wyposażenia maszyny. Wprawdzie tego typu urządzenia cechują się nieco mniejszą mocą niż podnośniki spalinowe, jednak do prac realizowanych we wnętrzach nadają się doskonale. Co ważne, ich wysokość robocza waha się zwykle od kilku do kilkunastu metrów, jednak istnieją też wyższe modele zasilane akumulatorowo.

Kompaktowe rozmiary i odpowiednie ogumienie

Do istotnych cech podnośników wykorzystywanych podczas prac realizowanych wewnątrz budynków z całą pewnością zaliczyć należy kompaktowe rozmiary. W tym przypadku jest to istotna zaleta. Dzięki temu będą w stanie sprawnie przejeżdżać pomiędzy wąskimi otworami wejściowymi czy regałami magazynowymi. Pomimo kompaktowych gabarytów są to maszyny zapewniające doskonałą zwrotność, sprawność działania i komfort pracy. Szczególnie przydatne okazują się podesty nożycowe, w których kosz unosi się pionowo, więc nie zajmują one zbędnej przestrzeni w obiektach.

Przy pracach realizowanych wewnątrz budynków ważną rolę odgrywa odpowiednie ogumienie w maszynach. Nie może ono brudzić powierzchni, co jest podyktowane zarówno względami estetycznymi, jak i higienicznymi. To właśnie z tego powodu ogumienie przeznaczone do urządzeń przystosowanych do prac wewnątrz pomieszczeń wyprodukowane jest ze specjalnych mieszanek gum.