Jakich podnośników może używać straż pożarna, a jakich "zwyczajni" użytkownicy?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podnośniki koszowe to urządzenia, które powszechnie wykorzystywane są podczas rozmaitych prac na wysokościach. Nie tylko usprawniają i ułatwiają realizację wielu zadań, ale również sprawiają, że ich wykonywanie staje się bezpieczniejsze. Wykorzystywane są zarówno przez firmy świadczące usługi budowlane, remontowe, montażowe czy porządkowe, jak i przez służby ratownicze, w tym straż pożarną. Oprócz tego niejednokrotnie przydatne są również osobom prywatnym.

Podnośniki w pracy strażaków

Podczas działań gaśniczych lub ratowniczych strażacy niejednokrotnie muszą wykorzystać odpowiedni sprzęt, który umożliwia im dotarcie na znaczne wysokości. Oprócz drabin mechanicznych wykorzystują w tym celu specjalne podnośniki, najczęściej hydrauliczne. Ich konstrukcja składa się z podwozia (zespół napędowy z ramą i kabiną), zabudowy, podpory i ramienia. Podwozie zwykle stanowi pojazd pożarniczy. Zabudowa może mieć konstrukcję miejską (najczęściej wykorzystywana), terenową lub ultraterenową. Najczęściej podnośniki hydrauliczne straży pożarnej to pojazdy bez zbiorników na wodę, chociaż występują też modele wyposażone w autopompę.

Podnośniki do innych zastosowań

Z wynajmu podnośników koszowych korzystają różni klienci, w tym nie tylko firmy, ale i odbiorcy indywidualni. Możliwości zastosowań tego sprzętu jest wiele. Sprawdzają się przy pracach na wysokościach, takich jak np. czyszczenie i malowanie elewacji budynków, prace na dachach, mycie i montaż okien, montaż nośników reklamowych, montaż dekoracji świątecznych, roboty budowlane i remontowe, prace porządkowe na terenach zielonych itp. Nasza firma zapewnia różne modele podnośników, w tym zarówno z silnikiem elektrycznym, jak i spalinowym, dlatego każdy znajdzie u nas podnośnik dostosowany do potrzeb. Zapraszamy.